Choď na obsah Choď na menu
 


Farby

 BIELA- pôsobí neutrálne a príjemne, zároveň nevinne a čisto. Majú ju radi sebavedomí, dobre naladení ľudia.Hodí sa takmer ku všetkému. S čiernou pôsobí buď elegantne klasicky, alebo nedbalo športovo.

 

RUŽOVÁ- je typicky dievčenská, sladká a nevinná. Tak v nej aj budeš pôsobiť na okolie.

 

FIALOVÁ- symbolizuje tajomno. Je kombináciou teplej červenej a studenej modrej, spája v sebe protiklady.Závisí najmä od doplnkov, ako v nej budeš pôsobiť. Nosia ju hlavne tvoriví a originálni ľudia, ktorí nemajú radi obmedzenia.

 

MODRÁ- je jedna z najobľúbenejších farieb, uprednostňujú ju romantici, introverti a tí, ktorí nemajú radi zmenu. Modrá pôsobí pohodovo a dôveryhodne.

 

ORANŽOVÁ-pôsobí mimoriadne pozitívne, lebo v sebe spája žiarivosť žltej a temperament červenej.je symbolom pozitívnej energie, a v podstate sa ňou nedá nič pokaziť. Veľmi dobre k nej ide zelená ktoréhokoľvek odtieňa a takisto aj čierna a biela.

 

ČERVENÁ- farba života, sily, vášne a temperamentu. Pohybuje sa niekde medzi extravaganciou a klasickou eleganciou. Vysiela signál- som silná a výrazná osobnosť. Pozor-vyniknú pri nej drobné nedokonalosti tváre.

 

ZELENÁ- je farba prírody, nádeje, mladosti, ale aj pokoja a neutrality. Pôsobí upokojujúco a cool. Milovníci zelenej sú tvoriví, tvrdohlaví, a samostatní ľudia.

 

 HNEDÁ- majú ju radi pokojní a vyrovnaní ľudia. Nie je nápadná a pôsobí prirodzene.

 

ŠEDÁ- je farba osamelých, nevýrazných ľudí, ktorí sa túžia skryť pred celým svetom.Rovnako je to vraj obľúbená farba tých, ktorí často nemajú svoj vlastný názor.

 

ČIERNA- má viacero tvárí. Je farbou protestu a vzdoru.Je farba tých, ktorí chcú byť neprístupní a originálni. Uprednostňujú ju rebeli, samotári, filozofi, ľudia ku ktorým je ťažko preniknúť.