Choď na obsah Choď na menu
 


Nezničiteľný škrečok

 

Prežil v akváriu s pytónom, zástavu srdca aj operácie

Škrečok Robo mal byť pôvodne potravou pre pytóna, no svojmu osudu ušiel. Jeho ďalší život však nebol o nič menej zaujímavý.

Takto vyzeral Robo po prvej operácii, keď sa zdalo, že zranenú nohu sa mu podarí zachrániť.

 

Roba považujú v Nemecku za najodolnejšieho škrečka. Počas svojho štvorročného života toho zažil viac ako ktorýkoľvek iný domáci miláčik.

Najskôr vlastne Robo ani domácim miláčikom nebol. Jeho prvý majiteľ ho kúpil ako raňajky pre pytóna, ktorého doma choval. Nevedno prečo, no had sa malého zvieratka ani nedotkol. Keď napokon uhynul, Roba daroval jeho majiteľ milovníčke zvierat Christine Studt (33), píše nemecký denník Bild.de.

Zoznámte sa s Robom! Definitívne najtvrdším škrečkom na svete

 

Ani u nej ho však nečakala len ružová budúcnosť. Na druhý sviatok vianočný Christina zabudla zavrieť Robovu klietku, a to bola príležitosť pre jej mačku, ktorú si nemohla nechať ujsť. Vrhla sa na škrečka a škaredo ho zranila na nohe aj bruchu. Majiteľka Roba zachránila z mačacích úst doslova v poslednej chvíli.

Na návštevu zverolekára už však bolo veľa hodín, preto sa k nemu vybrali až na druhý deň. Poranenie bruška si vyžiadalo 5 štichov, zranená noha musela ísť do minisadričky. Pri kontrole však zverolekárka zistila, že do nohy už neprúdi krv. Jediným riešením teda bola operácia v úplnej narkóze, pri ktorej Robovi nohu amputovali. Ani to však neprešlo bez komplikácií a malému bojovníkovi prestalo biť srdce. Našťastie mu lekárka duchaprítomne urobila masáž srdca a škrečok ožil!

Takto vyzeral Robo po útoku kocúra Luckyho.Takto vyzeral Robo po útoku kocúra Luckyho.

Sama majiteľka priznala: "Pravdupovediac, myslela som si, že to neprežije." Robo však na nič z toho už nemyslí a veselo sa krúti vo svojom koliesku.