Choď na obsah Choď na menu
 


Toto vyrieši asi iba robot!

Dokáže z vás niekto toto vyriešiť? Pokiaľ to z vás niekto vyrieši, je Einstein (ajnštajn)!

1:

Dvojmetrový kúzelník z cirkusu Nový svet bol atrakciou aj mimo predstavenia. Všade kam prišiel, chodili sa naňho pozerať deti aj tí starší. Keďže bol zhovorčivý, odvážili sa mu aj prihovoriť. On rozprával príbehy a dával hádanky.

Vyhĺbil napríklad do zeme 20-centimetrovú dieru. Hodil do nej pingpongovú loptičku a požiadal prítomných, aby ju vytiahli bez toho, aby sa loptičky priamo dotkli, nesmeli tiež použiť palicu, lepiacu pásku ani nič pevné. Mnohí skúšali fúkať, ale diera bola príliš hlboká.

Ako napokon dostali loptičku von z jamky?

 ***

 

2:

Keď  vojdete do krčmy U starého blázna, na stene nájdete visieť rôzne veci. Nápisy, talizmany, divné obrázky s objektmi všemožných tvarov. Steny v krčme nikdy nenudia, pretože všetko, čo na nich je, sa často obmieňa.

Krčmár tam naposledy zavesil takýto nápis: "Muž to má len jedno, žena dve, bábätko tri. Inteligent štyri, policajt tri, človek len dve a vrah jedno. Čo je to?"

                     ***

3:

Starý námorník, ktorý oboplával celý svet a na starobu rád rozprával o príhodách, si raz spomenul na priateľa, portugalského námorníka. Ten si potrpel na tradície, a preto tvrdil, že správny morský vlk musí mať papagája. Keď mu ten starý zomrel, išiel do obchodu kúpiť si nového. Chcel takého, ktorý rozpráva.

"Ubezpečujem vás," povedal mu obchodník v predajni so zvieratami, "že tento farebný papagáj zopakuje všetko, čo počuje." Námorník si ho kúpil a odišiel. Doma naň hovoril v rôznych jazykoch, no papagáj nezopakoval ani jednu slabiku. Napriek tomu ho nemohol ísť vrátiť, pretože si uvedomil, že obchodník mu vlastne neklamal.

Ako je to možné?

 

 ***

 

4:

Istá matka porodila za svojho života len jedny dvojčatá. Dvoch chlapcov. Jeden na druhého sa podobali na nerozoznanie, napriek tomu sa každý z nich narodil v inom roku aj v iný deň.

Ako je to možné? - toto je ľahšie.

 ***

 

5:

Keď starý bača skončil dennú robotu, sadol si spolu s návštevníkmi salaša k ohňu. Popíjali žinčicu a pozerali na západ slnka. Vtedy sa bača zahľadel do diaľky a dal im takúto hádanku:

"Keď sa zastavíte a pozriete pred seba, vždy ho vidíte. Ak sa ho chcete dotknúť, neucítite ho. Nemôže sa pohnúť, ale vždy keď sa k nemu chcete priblížiť, vzdiali sa od vás. O čom hovorím?"

  ***

 

Úhadli ste aspoň niečo??? Ja asi  4... Pochválte sa v komentároch.

                                                         

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Odpovede 12345

(Petra, 21. 3. 2016 20:37)

Ta 5 uloha tam vyšlo tieň,v 4 ulohe vyšlo jeden 31.12 stareho roku a druhý 1.1 noveho roku,3 ulohe vyšlo že nerozumel jazyku,2 ulohe vyšlo slabika,1 ulohe vyšlo naliali tam vodu

Odpovede

(Suzy, 11. 7. 2014 13:54)

No, ja som vedela iba 3 a v 5
si nie som ista, ci to viem spravne.
Ta 3 je: Papagaj bol hluchy.

A 5 : Nemoze to byt aj tien???

Re: Odpovede

(Melánia :), 9. 8. 2014 19:12)

1: Do jamky naliali vodu, a keďže je pinkpongová loptička ľahká tak vyplávala.
2: Slabika.
3: Papagáj bol hluchý.
4: Jeden sa narodil 31. 12. starého roku minútu pred polnocou a druhý 1. 1. v novom roku minútu po polnoci.
5: Horizont.

Re: Odpovede

(Ja, 20. 12. 2014 11:44)

5: tien to nemoze byt pretoze nevidis ho vzdy PRED sebou, môže sa pohnut ale iba tak ako ty a nevzdiali sa VZDY ked sa k nemu chces priblizit, podla toho kde je na nebi slnko